نمایش از 16 آذر 1394 بازدید: 927
پرینت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت ، آیین ملی  بزرگداشت 16 آذر به مناسبت روز دانشجو با حضور مسئولین شهرستان و دانشگاه در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد برگزار شد.

 

در این مراسم دکتر سادات اشکور ریاست محترم دانشگاه ضمن خیرمقدم  به مهمانان و دانشجویان نکاتی را در مورد رسالت دانشجو و اهمیت این روز سخن گفتند .

وی دانشجویان را سمبل هر کشور و ملت دانست و اشاره ای به استکبار ستیزی دانشجویان مقابل امریکا و انگلیس در سال 1332 کردند و ایراد نمودند همیشه نام مقدس دانشجویان ما بر تارک جهان میدرخشد .

در ادامه ی برنامه امام جمعه شهر دهدشت حجت السلام و المسلمین حاج آقا حسینی ایراد سخن نمودند وی اسم و کلمه ی دانشجو را بسیاررفیع دانستند و تشریح کردند که دانشجو افتخار یک ملت است و دانشجویان  افرادی هستند که از کربلا و حسین درس ایستادگی ، شجاعت و دفاع از مرز و بوم خود در مقابل استکبار جهانی را به ارث بردند.

امام جمعه ی شهر دهدشت ، حرکت ضد دیکتاتوری سال 1332 را در مقابل استکبار جهانی حرکتی پر سر و صدا در جهان دانست که امروزه جهان و کشورهای استکباری را خیره کرده است .

حاج آقا حسینی با بیان اینکه امروزه تمام جهان نگاهشان به ایران و دانشجویان این مرز و بوم است ، گفتند که این انقلاب با خون دانشجو آبیاری شد و همین دانشجویان بودند که در جنگ تحمیلی و تمام  رویدادهای انقلاب حماسه آفریدند.

ایشان دانشجویان را نماد ادب و فرهنگ استکبار ستیزی دانستند و بیان نمودند که عده ای از کشورهای دیکتاتوری سعی دارند که دانشجو را از علم و دین و ادب جدا سازند و بحمدالله دانشجویان هشیار هستند و به موقع در مقابل این دسیسه ها خواهند ایستاد و خواهند ایستاد.

وی در ادامه گفتند آیا میدانید در سال 1332 دانشجویان ما به کدامین گناه کشته شدند مگر نه این است که دانشجویان ما به خاطر استکبار ستیزی و جلوگیری از اهداف شوم امریکا ایستاده اند و خون خود را فدای ایران عزیزمان نمودند که تا امروز یاد و خاطرشان به جا مانده است.

امام جمعه در این آیین گفتند عده ای دنبال این بودند که دانشجوی ما را تحقیر کنند ولی نتوانستند ، مگر نه این است که دانشجوی ما در جهان حرف اول را در رتبه های علمی ، فرهنگی و سیاسی میزند و جایگاه برتر را در جهان از آن خود کرده اند.

پیشرفت های فن آوری  موشکی و هسته ای همه به دست دانشجویان این مرز و بوم رقم خورد .

نظر ایشان این بود که دانشجویی که هدفش ، شعورش ، قلمش و قدمش در مسیر الهی باشد حتما برتر از تمام دانشجویان جهان می باشد.

در پایان پرسش و پاسخ دانشجویی در زمینه های مختلف انجام گرفت و مسئولین مربوطه به سوالات آنها پاسخ دادند.

 


.:|کلیه حقوق این سایت در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت می باشد|:.